Category: DEFAULT

Kënga E Ramë Halitit - Demir Krasniqi E Bajram Berisha - Kënga E Ramë Halitit (Vinyl)


Download Kënga E Ramë Halitit - Demir Krasniqi E Bajram Berisha - Kënga E Ramë Halitit (Vinyl)
1971


Sitemap

Thrill Popper (Album Version) - The Hive - Thrill Popper (CD), Amérindien : Noël Huron - Various - Chansons de Toutes Les Couleurs (Vinyl, LP, Album), Coolio (Infected Mushroom Remix) - Astrix - Psychedelic Academy (CD), Soul Trippin - Swim Deep - Where The Heaven Are We (Vinyl, LP, Album), Wont Get Fooled Again (Outtake - April 91), Super Disco Breakin - Beastie Boys - Hello Nasty Sampler (Cassette), Untitled - Modulator - Matrix Acid / Acid Particles (Vinyl), You Forgive, Ill Forget - The Senders (6) - Back To Basics (Vinyl), Cold Heart - Various - SomethingNewSomethingBlue (CD), One More Time - Various - Metal Hammer 10/2011 (CD), England Under Snow - Conversations (Vinyl, LP), Trying To Love Two Women - The Oak Ridge Boys - Greatest Hits (Vinyl, LP)

About the author

9 thoughts on “ Kënga E Ramë Halitit - Demir Krasniqi E Bajram Berisha - Kënga E Ramë Halitit (Vinyl) ”

  1. Explore releases from Demir Krasniqi at Discogs. Shop for Vinyl, CDs and more from Demir Krasniqi at the Discogs Marketplace. Demir Krasniqi E Bajram Berisha - Kënga E Ramë Halitit ‎ (7", EP).
  2. Dec 06,  · Kenge diten e Salih Shabanit,Besim Ndrecaj kenga e Deshmoret e Greikocit Ahmet Delija 2 tupan, Xhavit Pasha, Ali Pasha, Kenga e Rreqakut, Blerim Tafaj.
  3. Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kënga E Hanës Ne Zhur" kënduar nga Demir Krasniqi. Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti. Videoklipi nga Demir Krasniqi i bashkangjitur me .
  4. kenga e hanes nga demir krasniqi. Pershendetje, ju kerkuat per termin kenga e hanes nga demir krasniqi dhe arkiva e muzikes shqiptare mp3 tek fonapalijresouth.suchedirevernascsuherchimesespke.co tregon se termi "kenga e hanes nga demir krasniqi" eshte kerkuar ne te kaluaren edhe nga vizitore te tjere te kesaj fonapalijresouth.suchedirevernascsuherchimesespke.co ket arsye ne kemi arkivuar cdo rezultat te mundshem qe mund te ket ky term ne boten e muzikes mp3 shqiptare te.
  5. si sot ekujtoj,une isha femije,shkonim neper shetitje organizuar nga fonapalijresouth.suchedirevernascsuherchimesespke.coa jone organizoin je shetitje ne fshatin Tuxhevc,vendlindjae DEMIR fonapalijresouth.suchedirevernascsuherchimesespke.co bote Demir Krasniqi punonte mesues ne fonapalijresouth.suchedirevernascsuherchimesespke.co nje program muzikor qe me lambresa te medha,qe edhe sot pas tri dekadave me ka mbetur ne kujtese,kendonte Demir Krasniqi.'Te gjitha kenget i kendoi bukur,por ajo qe meberi pershtypje.
  6. “Ditët po kalojnë” dhe “Kjo dashni na mbyti”, janë dy këngët e zhanrit popullorë të këngëtares së re kosovare Resmije Krasniqi, që do ua ofrojë adhuruesve të muzikës popullore. Këta dy këngë dhe kënga “ Po ku je o burrë I dheut”, janë incizuar enkas për Radio Televizionin e Kosovës (RTK), me rasti.
  7. Frashër Krasniqi ka reaguar lidhur me rastet e fundit të dhunës dhe shantazhit ndaj grave në Republikën e Kosovës. Përmes një shkrimi të gjatë, ai ka thënë se ndihet i turpëruar që i përket gjinis mashkullore, duke aluduar për rastet e dhimbshme që po ndodhin.
  8. Krasniqi është në përfundim të albumit të të, merr pjesë edhe nëpër shumë fushata elektorale ku interpreton këngët si ‘’ Hymni në Dukagjin, Pritni djemt e Dukagjinit’’ si dhe këngë për presidentin e ndjerë të Kosovës Dr. Ibrahim Rugovën, e cila është përzgjedhë edhe si kënga më e mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *